Se afișează postările cu eticheta Statusuri de fericire. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Statusuri de fericire. Afișați toate postările

luni, 7 aprilie 2008

Statusuri happy, de fericire



Statusuri happy, statusuri de fericire pentru messenger !

Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte.

Fericirea e sa fii in afara celor patru pereti,sa umbli,sa cunosti,sa te amesteci cu lucrurile...daca te opresesti te copleseste tot ceea ce e mai rau in tine.Omul nu a fost creat pentu a fi tintuit pe un scaun...dar poate nici nu merita ceva mai bun..



Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot. Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.

Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata... dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.

Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!

Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

Statusuri de fericire pt cei mai happy dintre voi !


Citeste mai departe...


Statusuri de fericire happy


Statusuri de fericire ! Statusuri happy ! pentru messenger

Fericirea socot că e undeva, deasupra omenescului, cu toate că-i făcută din mărunţişuri omeneşti şi nu se leagă de cel care nu încearcă, măcar de câteva ori în viaţă, să se ridice deasupra lui.

Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.

Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.

Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.

Fericirea: un lucru bizar; cei ce n-au cunoscut-o niciodată nu sunt, poate, cu adevărat nefericiţi.

Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si...te simtzi cu adevarat liber...

Fericirea este precum pisica, dacă încerci să o ademeneşti sau să o chemi, te va evita cu îndârjire; nu va veni niciodată. Dar dacă nu îi acorzi nici un pic de atenţie şi iţi vezi de treabă, o veţi găsi frecându-se de picioarele tale şi sărindu-ţi in poală.

Nu exista fericire curata decat dupa 60 de ani, cand nu mai vrei nimic, cand nici un calcul impur (folosirea celorlalti) nu te mai incearca- si cand totul e permis (daca mai poti) si totul e din nou nevinovat, ac in ceasul prunciei.

Status9. Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

Status10. Fericirea care duce la împlinirea vietii nu este fericirea superficiala care depinde de circumstante; este acea fericire care izvoraste dintr-un suflet multumit si care rezista chiar si prin cele mai grele împrejurari.

Citeste mai departe...