sâmbătă, 19 aprilie 2008

Statusuri super happy



Multe statusuri super happy ca sa va distrati ! :D

Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pt tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…

Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot…

Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!?

Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pt tine…

Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept.. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…

Singura,fatza in fatza cu noptile si cuvintele…




Mai multe statusuri happy:

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…
Status21: Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…..

Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… :|

Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ??


Citeste mai departe...


joi, 17 aprilie 2008

Texte pentru statusuri


Lac sa fie,ca pescari se gasesc destui !

Daca vreodata voi avea nevoie de un transplant de creier,voi alege fara ezitare un sportiv,deoarece vreau un creier ce n-a fost folosit niciodata.

Spalati-va in urechi! Daca suna ceasul?

Nu criticati niciodata defectele partenerului.Fara acestea,el (sau ea) ar fi putut gasi pe altcineva cu mult mai bun decat dumneavoastra!...

Iubeste-ti dusmanul.E cel mai bun mijloc sa-l calcati mereu pe nervi!

Noaptea e un sfetnic atat de bun,incat te...adoarme!

Unde scrie "Pescuitul interzis",pestele sa nu-si faca iluzii !



Vand mazare in coaja de cartof cu pioneze ruginite si vrej verde la cel mai mic pret de pe piatza...rog seriozitate

Ma plictisesc... numar o bila in trei colturi...DND

DaK esti urata nu da buzz...Impushcate !!!

Sper ca aceste texte se potrivesc pentru statusuri...

Generez in generatie generatia ce va urma sa fie generata in alte generatii !

Do not disturb k ma masturb...DND

Frec menta...Vand menta frecata...

Nu da buzz ca-mi blochezi calculatorul. No Comment...

Tanar si nelinistit caut lemne pentru foc

Sunt rece ca ghetza si caut femeie firbinte ...

Citeste mai departe...


Urari de Paste, statusuri de Paste


Cateva statusuri de Paste si urari de Paste pentru toata lumea !

Paste fericit
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi ,sa aveti parte de multa caldura in suflet si in casa,bucurie in inima si multa sanatate si putere de munca.

Hristos e viu
Ou inrosit, miel rumenit, cozonac marit, Paste fericit. Fie ca aceasta sarbatoare sa va aduca multa nadejde si pace in viata.

Priveste….
Priveste prin credinta spre Golgota, spre cununa de spini, pune mana in ranile cuielor, opreste-te si asculta soapta lui ISUS: “Pentru tine am facut-o.”
Sarbatori fericite!
HRISTOS A INVIAT!

Urare de paste
Iisus sa iti ierte pacatele, lacrimile Maicii Domnului sa iti spele necazul din suflet, lumina Invierii sa iti readuca speranta. Hristos a inviat!

Adevarat a Inviat
Cel mai frumos e atunci cand suntem multumiti si fericiti cu ce avem si invatam sa ne bucuram de dragostea care sigur multi nu o au si mai presus de acestea invatam in viata sa o pretuim si invatam sa traim iubind acelasi om care ne e suflet pereche, ne e destinat. Sa ai parte de toata dragostea de la cel de langa tine sa o dai in mod altruist inapoi si sa va pretuiti clipa ca si cum ar fi mereu ultima. Pretuiti lumina din viata vostra.

Nu uita Invierea Domnului Iisus sa aduca in sufletul tau Iubire si Bucurie! Nu uita ca destinul SAU a fost “CRUCEA”, scopul SAU a fost “DRAGOSTEA”, motivui LUI ai fost tu!

Paste Fericit !
Sfintele sarbatori de Paste sa va aduca liniste in suflet, multa bucurie, sanatate, fericire si puterea de a darui si ajuta semenii.
Hristos a Inviat!
Va pupam cu dor si drag!

Paste Fericit !
Sunt zile cand trebuie sa ne reamintim sa fim mai buni,mai plini de dragoste cu inima calda si mai deschisa, cand lumina sfanta coboara in casele si in inimile noastre…
PASTE FERICIT!

Hristos a inviat!
Pastele este cea mai importanta sarbatoare crestina. El si-a pastrat pana in prezent farmecul si semnificatia, fiind alaturi de Craciun un moment de liniste sufleteasca si de apropiere de familie. Farmecul deosebit este dat atat de semnificatia religioasa intotdeauna mai exista o sansa de mantuire cat si de traditii: oul pictat, iepurasul, masa cu mancaruri traditionale cozonac, pasca, miel, slujba de sambata seara cu luarea luminii. Hristos a inviat!

Paste Fericit !
Mantuitorul a avut o cruce de lemn si o inima de aur. Azi multi vrem cruci de aur si inimi de lemn. Fie ca in clipa vestirii, intr-un glas al Invierii Celui fara de moarte, sa renasca si puterea noastra de a iubi si a ierta. Paste fericit!

Invierea Domnului
Sa-ti fie viata pufoasa ca un cozonac, fara griji ca a unui miel, colorata ca un ou de Pasti si luminoasa ca ZIUA INVIERII.
HRISTOS A INVIAT!

Dumnezeu
Dumnezeul nostru Iisus Hristos..a fost biciuit si rastignit cu cruzime si rautate. De niste fiinte pe care ii numim oameni… Sper ca aceasta sa fie o lectie de viata ptr noi..si pentru ceilalti oameni.
Hristos a Inviat!

Taina invierii
Taina invierii…ce nu am da sa o primim,
Doar prin iertare si iubire o gasim,
Un gand curat si luminat, afara clopotele bat,
HRISTOS A INVIAT!

iepurasii
2 IEPURASI.. 1 SPIONEAZA…2 SUNT LA SOMNIC SI FRUMOS VISEAZA…2 MAI ALBIORI..DAU CADOU DE SARBATORI..IAR ULTIMUL A CITIT..UN NOU PASTE FERICIT

Sa va apere
Dumnezeu sa va binecuvanteze si sa va apere de toate relele stiute si nestiute.
Sa aveti parte de sanatate si de mult bine.

Citeste mai departe...


miercuri, 16 aprilie 2008

Statusuri de Paste Sms-uri


O colectie de statusuri de Paste, urari de Paste, sms-uri de Paste ca sa le trimiteti celor dragi.

Primeste lumina in inima ta. Hristos a Inviat!

Cred in prieteni…in vindecarea adusa de lacrimi, rasete si povesti impartasite si in legaturile formate din incredere si adevar. Cred in puterea mainii ce o strange pe alta in clipe de durere si in miracolul zambetelor si imbratisarilor spontane. Cred intr-o prietenie ca a noastra…

Invierea Domnului sa iti aduca in suflet bucurie si iubire. Paste fericit, alaturi de cei dragi!

Iepurasul mustacios, e de Paste norocos. Nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonacul, mielul fript si un Paste Fericit!

Poate DISTANTA sa ne tina departe unul de celalalt…Insa nimic nu ma poate retine sa-ti urez Sarbatori fericite si Hristos a Inviat de la multi, multi km departare…



Sper sa va place aceste urari si statusuri de Pasti:

Inca un prilej sa iti spun cat de mult de iubesc! Sarbatori fericite!

Sarbatori Fericite si o vara superba va ureaza Floridelux!

“In copaci prin vechi coroane / Seve urca in artere: / S-ar parea ca-n tevi de orga / Suie slava de-nviere.” Inviere de Lucian Blaga

Sarbatori fericite incarcate de lumina, seninatate, bucurie si dragoste!

Sper sa nu te ocoleasca iepurasul nici anul acesta, desi stiu ca nu ai fost atat de cuminte precum incerci sa pari ;)!

Hristos a inviat! Caldura in suflet, familie reunita, sentimente impartasite, satisfactie maxima si bafta la ciocnit…oua!

Lumina Sfintei Invieri sa iti aduca bucurie, iubire si o minune care sa iti schimbe viata in cel mai frumos mod posibil!

Sfanta sarbatoare de Paste este un moment in care dragostea, pacea si seninatatea se unesc in numele Domnului. Hristos a inviat!

Invierea Domnului sa fie un moment de pace si iertare pentru toti.

Urez intotdeauna “Hristos a inviat!” persoanelor frumoase si inteligente. Paste fericit!


Voi mai posta cateva statusuri pentru Paste in curand !

Citeste mai departe...


joi, 10 aprilie 2008

Statusuri triste - imi pare rau


Cateva statusuri triste pentru suparati sau pe cei ce vor sa spune imi pare rau.

va veni o data vremea cand in urma vei privi... ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca... "Asa a fost o data!"

Sunt k un inger fara aripi... fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate... :(

Please, god, make everyone die!
oficial imi merge bine... neoficial e jele :-j:-j

Sick of crying ... tired of trying ... Yes! I`m smiling... ! But inside... I`m dying ...

Statusuri "imi pare rau"

N-am stiut sa pretuiesc tot ce aveam...k t pierd nu banuiam...dar stiu k nu pot sa te mai am...:((=((

Stiu cand o sa fie sfarsitul lumii si stiu si cum o sa fie !!! O sa vina odata si`odata ... si o sa fie tragic !!! I can't wait ... i want it now

Dak imi pare rau de ceva in viatza asta ?e ca ti-am spus sa pleci knd te puteam ierta?

Stiu ca te uiti la el, dar te gandesti la mine. . . il atingi pe el, dar ma simti pe mine. . . ti-e sete de mine, dar te racoresti cu el. . . ma vrei pe mine, dar te multumesti cu el

Cel mai trist lucru este ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el, statusuri triste cu imi pare rau !

Citeste mai departe...


Statusuri belea, beton


O colectie de statusuri belea si statusuri beton pentru voi:


Doar o persoana ma poate deranja si aia crede-ma nu esti tu...

Daca mi-ar suge Dracula sangele s-ar imbata

Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua

Eu imi f viata ,viata ma f pe mine, suntem un cuplu fericit si ne simtim bine

Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
Este bine sa lasi bautura….insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

Daca nu va plac aceste statusuri belea cautati in celelalte categorii !

Daca o pasarica ti-a soptit ceva…..atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
incep sa gandesc sinistru despre prea multi bani,cu un zambet fals int-un sicriu iar pe cruce sa-mi scrie la multi ani

A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.

Big shit!!!(ca se simt toti ceilalti care au statusuri ) sunt plecata, vorbeste in punga si cand ma intorc imi dai punga...

pentru orice femeie dorita de majoritatea barbatilor exista cel unul deja plictisit de ea

De ce sa bei si sa conduci ….cand poti sa fumezi si si zbori?

Cine rade la urma…nu s-a prins de gluma

Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

Formol in loc de alcool, matol la morga stau linistit ca mi-am gasit pe lume un rol

Vor urma mai multe statusuri belea !

Citeste mai departe...